Instytut Nauk o Polityce i Administracji

Roz. Textu

Opinie Naszych Absolwentów

Kamil Baleja - dziennikarz i prezenter RMF FM
"Mając w jednej ręce świadectwo dojrzałości, a w drugiej informator uczelniany młody człowiek staje przed jednym z ważniejszych wyborów w swoim życiu. W moim przypadku odpowiedzi na pytanie "co dalej" pojawiały się co 5 minut. Może będę pracował w reklamie, może w marketingu, może w socjologii, a może zostanę dziennikarzem? Pamiętam ten dzień, kiedy po raz pierwszy zjawiłem się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Futurystyczne, kolorowe budynki wyglądały nad wyraz zachęcająco, ale decyzję o wyborze politologii podjąłem po tym jak zobaczyłem listę przedmiotów: Logika, Socjologia, Psychologia, Ekonomia, Filozofia, Prawo, Geopolityka, Systemy polityczne, Historia, Języki obce, krótko mówiąc przedmioty, które przyszłemu politykowi, dziennikarzowi, pracownikowi reklamy, specjaliście w dziedzinie Public Relations, dają rzetelną, gruntowną i co najważniejsze, niezbędną wiedzę ,do wykonywania tych i wielu innych społeczno-politycznych zawodów. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że politologia w Zielonej Górze dała mi dużą elastyczność, którą jest na dzisiejszym rynku pracy niezbędna. Minęło prawie 7 lat od tego momentu, gdy zdecydowałem się na te studia i muszę przyznać, że była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu."
Filip Czyszanowski - redaktor TVP Sport
"Dlaczego politologia w Zielonej Górze? Bo oprócz tego, że można tu nieszablonowo zdobyć wiedzę także można nieszablonowo rozwijać swoje pasje. To połączenie przyjemnego z pożytecznym, teorii z praktyką. A to zawsze jest najcenniejsze. Gdybym drugi raz mial wybierac studia bez wahania postawilbym na politologię..."
Piotr Pawłowski - wiceburmistrz Oleśnicy
"Na politologii w Zielonej Górze najbardziej ceniłem sobie bezpośredni kontakt z wykładowcami. Okazali się kopalnią wiedzy idoświadczenia oraz połączenia tych dwóch elementów, którew przyszłości bardzo pomogły mi w pracy zawodowej. Zielonogórska politologia to intelektualna wycieczka w nieznane. Ukazuje światnieschematycznie, łamiąc stereotypy,dając jednocześnieto, co do dziś cenię najbardziej - rozwój osobowości".
Kamil Zwolski - wykładowca stosunków międzynarodowych University of Salford, Greater Manchester
"Jestem osobą, która bardzo sobie ceni indywidualną współpracę z wykładowcą na zasadzie mistrz - uczeń. Na politologii UZ znalazlem grono kilku pracowników naukowych, którzy poprzez swoje zaangażowanie, dodawali mi motywacji. Zawsze mogłem liczyć na ich fachowe wsparcie w moich wlasnych staraniach naukowych".
Sebastian Cycuła - Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem"
"Politologia na UZ to dla mnie czas twórczych poszukiwań. Wiedzy książkowej w sam raz, inspirujące, często zażarte dyskusje, miejsce na działalność w organizacjach studenckich. Kadra nie stwarzała zbędnego dystansu, co genialnie wpływało na atmosferę. Posiadając pomysł na swoją zawodową przyszłość (jesli w jakiś sposób łączy się to z politologią), na UZ otrzyma się odpowiednie narzędzia ku realizacji planów".
Wiesław Adamski - mjr Wojska Polskiego autor książki "Misja w Iraku"
"Wybrałem politologię w Zielonej Górze, bo wykłada tam wpiała kadra dydaktyczna a zajęcia prowadzone są w sposób nieszablonowy. Panuje fantastyczna atmosfera i co niezmiernie ważne, studiujesz z przyjemnością. Przecież o to chodzi.robić to co sprawia przyjemność. Gdybym po raz kolejny miał wybierać studia.bez wahania postawiłbym na POLITOLOGIĘ. Gorąco polecam."
Robert Paluch - Radny Sejmiku Województwa"
"Polityką interesuję się od dawna. Kiedy swoje zainteresowania chciałem przekuć w praktykę zdecydowałem się studiować politologię, wówczas jeszcze na WSP. Dyplom magistra ku mojej uciesze otrzymałem już jako absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dziś pełnię funkcję Radnego Sejmiku Lubuskiego, zdobyta wiedza teoretyczna bardzo pomaga mi w praktyce i pozwala lepiej zrozumieć i rozwiązywać problematykę samorządową. Gdybym miał jeszcze raz dokonywać wyboru na pewno byłaby to politologia na UZ."