Instytut Nauk o Polityce i Administracji

Roz. Textu

dr hab. Aleksandra Kruk - kierownik

A.Kruk
 303 (A-16)
+48 (68) 328 47 65
Konsultacje: czytaj więcej...
aleksandra.kruk@wp.pl
Publikacje
 
 

Absolwentka politologii (specjalności: stosunki międzynarodowe i administracja) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Ukończyła kurs dla nauczycieli wiedzy o społeczeństwie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacji wyników badań na Uniwersytecie Łódzkim.

Autorka pracy doktorskiej o działalności politycznej Hansa-Dietricha Genschera napisanej w Zakładzie Badań Niemcoznawczych UAM pod kierunkiem profesora Bogdana Koszela. Doktorat został wyróżniony nagrodą im. Profesora Dobrowolskiego.

Redaktorka książki "Ministerstwa spraw zagranicznych wobec wyzwań XXI wieku" oraz współredaktorka we współpracy z Moniką Sus publikacji Niemiecka scena polityczna 2009-2013. Aktorzy, zagadnienia i wyzwania" Pracowała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile, w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Doświadczenie dydaktyczne zdobywała także na Uniwersytecie Georga Augusta w Getyndze.

Należy do sekcji partie polityczne i systemy partyjne w Polskim Towarzystwie Nauk Politycznych.